Stav povídek: Život s Mortym.: jednorázovka desátá 100% (korekce)

6. kapitola- Jessici příběh- 2. část

28. června 2008 v 22:49 | Rípčíp |  ♥Povídka o Robinu Hoodovi♥
Jessici příběh- 2. část

"…za necelý týden přišel zájemce. Představil se jako lord Winton. Nabídl otci plnou truhlici zlata. Otec to samozřejmě nemohl odmítnout, čekal spíše měšec, ale celá truhlice!!! Obchod proběhl ve dveřích. Otec si odnesl truhlici do pokoje. Pak mě strčil do dveří a řekl: "Sbohem" A to bylo naposledy co jsem viděla svého otce. Ne, že by mě to mrzelo. Doufala jsem, že u pana Wintona najdu lepší domov. Ale to jsem se sakra mýlila!"
Jak se ukázalo pan Winton nebyl svatoušek. Bydlel kousek za Londýnem, kde učil bojovat různé muže, kteří se chtěli stát vojáky. Winton bravurně ovládal meč a střílet z luku uměl ještě lépe. Bral za to spousty peněz. Já jsem mu byla dobrá na úklid v domě a vaření. Ale uplynul rok a Winton mě začal bít jako otec. Už ani nevím jak to začalo, asi jsem přišla pozdě z nákupu. Takovýhle život jsem vedla sedm let. To už mi bylo čtrnáct. Celých sedm let jsem tajně špehovala Wintona při cvičení. Taky mě za to hodněkrát zbil, ale výsledek stál za to. Dovedla jsem bojovat lépe než většina mužů. To už Winton nevydržel a zavřel mě do sklepa, kde mě mučil. Měl spoustu metod, třeba mrskání bičem, hlad, žízeň… Už jsem to chtěla vzdát, ale vzpomněla jsem si na slova, která mi říkávala maminka než umřela: " Co tě nezabije to tě posílí." Měla pravdu. Za celých 14 let jsou nasbírala tolik síly, jen je využit.
Jednoho dne byl Winton pozván na hrad. To byla moje příležitost. Přeřezala jsem lana pomocí misky, kterou jsem rozbila. Dveře jsem odevřela sponkou. Za tu sponku vděčím Wintnovi. Když mě mučil tak nechtěl aby mi padaly vlasy do očí. Hrozně milej člověk… Svoje lidi vzal s sebou na hrad cesta byla volná. Vzala jsem si s sebou nějaké jídlo a oblečení a vyrazila jsem.
Nikdy v životě jsem nebyla tak šťastná a volná. Tři měsíce jsem pracovala na poli abych si ušetřila na koně a mohla odjet daleko od Londýna. Nevím, co se stalo s Wintonem, ale asi hodně zuřil, když mě ve sklepě nenašel.
Jenomže nastal další problém. Král Richard odjel do Svaté země a princ Jan začal ovládat celou Anglii. Zrovna když jsem odjížděla z Londýna, mě u brány zastavil voják a tázal se kam jdu a odkud přicházím. Samozřejmě mi nevěřil. Dovedl mě k princi Janovi. Ten si mě pochvaloval. Prý takovou hezkou služku ještě neměl. To jsem zbystřila. Jestli bych zase měla uklízet pro nějakého blba, tak to radši zemřu! Když mě voják odváděl, tak dostal takovej pravej hák, že z toho omdlel. Vzala jsem mu meč a utíkala chodbou. Ještě, že ti vojáci byli, tak blbý, jinak bych se z hradu ven nedostala. Když jsem vyšla z hradu, tak jsem zpomalila a dělala jakoby nic. Samozřejmě, že mě vojáci pozdravili a šli dál. Až když princ Jan vyběhl, tak se za mnou rozběhli. Ale bohužel pozdě, ani mě nepronásledovali dál. Princ Jan asi usoudil, že za to nestojím.
To byla chyba. Následující dva roky jsem žila jako psanec, protože jsem lovila královskou zvěř. Žila jsem v lese jako Robin, ale o hodně větším lese. Říkalo se mu " Les Zbojníků" protože kdo se stal psancem zamířil právě sem. Já jsem nebyla výjimkou. Byly to krásné dva roky. Sedávali jsme s ostatními psanci pod velkým stromem uprostřed lesa a povídali si.
Ale osud chtěl, abych viděla prince Jana znova. Projížděl lesem s vojáky a my ho napadli. Zvítězili bychom, ale princ Jan zajal kamaráda Felixe a požadoval výměnu za mě. Udělala jsem to. Jan se slavnostně usmál a přizval mě k sobě do kočáru. Z jeho proslovu jsem pochopila, že jede do Svaté země zradit krále. To mě k smrti vyděsilo. Nejenže tu zabíjí nevinné, ale chce zabít i krále! A hádej kdo to měl být v přední linii! Já!
Když jsme přijeli do Svaté země, začali se Janovi lidé připravovat na zradu. Dostala jsem výzbroj a pokyny. Za úsvitu jsme měli vyrazit…"

Konec 2. části→ješte bude 3. část
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka o RH?

Ano
Ujde
Ne

Komentáře

1 arya-nele arya-nele | Web | 29. června 2008 v 7:34 | Reagovat

pekny, ale to mi zase delas naschval, kdyz uz tu nebudu...........

2 Ivon → tvoje best SB♥I love you♥ Ivon → tvoje best SB♥I love you♥ | Web | 29. června 2008 v 9:04 | Reagovat

no já budu moc ráda, když někdy přijdeš, no a designek je upe superní, jseš moc šikovná!!!

3 Anna Anna | Web | 29. června 2008 v 9:20 | Reagovat

Ahoj, jj to znám, Eju odchází taky!!!

4 M!šičk@ M!šičk@ | Web | 29. června 2008 v 9:22 | Reagovat

Awojky..dnes je tvůj štastný den vyhrála jsi celé SONB!Tak si běž vyzvednout diplomek zatím je jenoom 1 cenka pro tebe ale já teď nestíhám..takže zítra nebo možná ještě dnes ti udělám další 2 nebo 3 tak pp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama