Stav povídek: Život s Mortym.: jednorázovka desátá 100% (korekce)

Garret v Troji

28. června 2008 v 14:28 | Rípčíp |  Murtagh(Garret Hedlund)
→ Zdroj ←V Troji (Troy) ztvárnil Garrett roli mladičkého Patrocla.
Patroclus je sirotek a tak ho vychovává jeho starší bratranec Achilleus (ve filmu ztvárněný Bradem Pittem). Achilleus ho mimo jiné učí také bojovat. Patroclus je nadaným žákem, a tak se není čemu divit, že umí zanedlouho skvěle bojovat. Ne však tak dobře, aby svého bratrance porazil, a proto je Achilleus jeho velkým vzorem.
Poté, co je Achilleus "povolán" do bitvy o Troju, jede Patroclus s ním. Přišel sem ukázat co umí, proto je rozčílený, když ho Achilleus nenechá bojovat za Řeky a drží ho co nejdále od bitvy. Když se Achilleus jednoho dne rozhodne odplout domů, je Patroclus v šoku. Nedokáže uvěřit tomu, že jeho bratranec a zároveň velký idol v jednom, "utíká z boje" a nechává Řeky napospas Trojanům. Proto si tajně obleče Achilleovu zbroj a vede achilleovy vojáky do bitvy.
Patroclus bojuje jako jeho bratranec - sebejistě, zuřivě a nelítostně - a proto nikdo nepozná, že není Achilleus. Je tak smělý, že se postaví i trojskému princi Hektorovi, který je (hned po Achilleovi) nejlepším bojovníkem vůbec. Zprvu je boj vyrovnaný, ale po chvíli začíná Patroclus polevovat a je zasažen hektorovým mečem do krku. Padá k zemi, ale ještě není mrtev. Hektor mu sundavá helmici a je zdrcený, jako všichni kolem. Člověk, který tu pomalu umírá není Achilleus, ale mladičký Patroclus, Achilleův bratranec. Protože Patroclus už nemá naději, rozhodne se Hektor ukončit jeho trápení a probodne ho.
Achilleus se dozvídá o smrti svého drahého bratrance a je zdrcen. V noci Patrocla pohřbí (spálí) a hned další ráno jde Hektora zabít. Zabije ho a tím pomstí svého bratrance Patrocla - mladého nerozvážného chlapce, který chtěl pouze dokázat, že je stejný bojovník, jako jeho bratranec...

Tady je pár foteček... Hrozně mu to tu sluší!:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama