Stav povídek: Život s Mortym.: jednorázovka desátá 100% (korekce)

20.kapitola - Novorození

20. března 2010 v 17:57 | Aranel van de´Corvin |  Ztracená duše
20.kapitola - Novorození
Tak fajn, už jsem pár týdnů v Anglii a nikdo - kromě té angíny - se mi nepokusil ublížit. Stejně by to nebyl vyrovnaný boj. Nebo jo? Našli by cokoliv žijícího. Slyšeli by můj zběsilý tlukot srdce i nevyrovnaný dech mého lidského těla. Seth je momentálně na lovu takže jsem sama doma. Zůstala tu jen Erin. Doufám, že jí to nevadí. Erin mě odvedla do Jamesovi pracovny, chtěla jsem se podívat na nějakou upíří literaturu. Je tady toho hodně nejen o upírech, ale i démonech a dracích. Mezi nejznámější patří: Eragon, Eldest, Brisingr, Dračí jezdci, Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk, Upíří akademie, Stínem políbená, Mrazivý polibek, Série upíří deníky i série Škola noci, Rukověť lovce upírů, draků, démonů, Drákula a vůbec. Pak tam bylo něco co jsem v životě neslyšela - Novorození nemrtví od Zacaryho de Blacka. Čapla jsem tu knihu a sedla si do křesla. Je pohodlné. James si umí vybrat. Měla zajímavě zdobenou obálku. Píšou, že je tam vše o zabíjení novorozených upírů o jejich narození, chování i o tom, jak zjistit jejich nadání. Moc jsem tomu nerozumím, je to psané divně. Raději s tou knihou zaběhnu k Erin, tam mi to snad vysvětlí. Erin si v kuchyni také četla, ale kuchařku.
,,Erin, spím se na něco zeptat?"
,,Jasně"podívala se na mě,,Co to táhneš"
,,No, to právě nevím"
,,Novorození nemrtví - to sis vybrala dobře"
,,Vážně?"
,,Ano, jedna z nejlepších knih našeho světa"
,,Opravdu"nechápu co je na té knize zajímavého - kromě toho, že je tak divně napsaná a je zajímavě zdobená.
,,Jo, na světě je jen pár výtisků, nepřekvapuje mě, že ji James má - hodně cestoval"
,,O čem to je, neumím to pořádně přečíst, leda tak každý pátý slovo"
,,Je velmi stará - byla napsána dřív než jsem se narodila" 7oo let, to jde,,Asi tak 1ooo let" tak to už nejde,,V době kdy novorození upíří postupně ovládali svět, se museli nějak zničit. Neumějí se ovládat. Byli by schopní jen za jedinou noc vyvraždit celou vesnici, jen pro zábavu. Nechali se zmítat svými instinkty. V před je hnala pouze touha po krvi. Po nějakém čase - asi roce - zeslábnou, ale stejně pořád žijí jen pro krev a lidskou smrt. Nic jiného nepoznali. Samozřejmě, že nový vznikají i teď, ale už se na ně dává větší pozor. Já sama jsem moc vychovávaná nebyla, prostě jsem nechtěla být monstrum. Nikoho jsem nezabila, ale to je jiný příběh. No tedy, tehdy se Kingovi prosadili a všechny novorozené povraždili. Ach, ano"povzdychla si.
,,A ta kniha, ta tohle všechno vypráví"
,,Kromě ostatního"
,,Je to přece dobrá kniha - je tam jak je zničit, tak proč je tak málo výtisků"
,,No, sice ukazuje jak je zničit, ale taky jak je vychovávat, proměnit, ale hlavně jak se starat o novorozené děti"
,,Lidská novorozeňata?"
,,Ne upíří"vzdychla si.
,,Malé děti jsou ještě horší než normální novorození. Neumí myslet tak jako my. Zacery byl za tuto knihu odsouzen k smrti a jeho knihy byli spáleny spolu s ním. Jenom pár knih bylo zachráněných. Opravdu, James jistě neměl s tou knihou zlé úmysly. Spíš se o nich chtěl něco dozvědět"
,,Jo to ho chápu"No spíš nechápu, ale co já chápu,,Krutý"vydechla jsem.
,,Hmm to víš, jiná doba"
,,Jo to vím"Pomaloučku, ale jistě mi začalo kručet v žaludku.
,,Jé, ty máš hlad, počkej tu zlatíčko. Uvařím"
,,Děkuji" Divný bylo, že jsem neslyšela žádný bouchání hrnců, ale Erin za chvíli přinesla vynikající kuře.
,,Díky Erin" jak někdo kdo asi 7oo let nevařil, dokáže vykouzlit něco tak skvělého.
,,Erin, to je vynikající, mám štěstí, že jsi tak skvělá kuchařka" Erin se pousmála.
,,Díky zlatíčko"pohladila mě po vlasech.,,No tak já jdu studovat, ať jsem ještě lepší" Moje matka -ať odpočívá v pokoji - neuměla vařit tak skvěle jako Erin, to musím uznat. Erin mi nedávno vyprávěla, že měla před svatbou, když jí v noci přepadl žíznící upír, ale někdo ho vyrušil a tak jí nechal ležet na zemi, aby ztratila duši. Nevěřili by jste, jak mi jich je líto. Ztratili rodinu, sny i duši. Erin tvrdí, že toho člověka neměla zdaleka tak ráda, jako Jamese, ale vím, že to pro ní bylo těžké. Stát opodál a dívat se na vlastní pohřeb. Rakev byla samozřejmě zakrytá. Nikdo nemohl najít její tělo, jen věděli, že je mrtvá. Já bych měla výhodu, nikoho bych neztratila. Už nikoho nemám, kromě Ryanových.
Seth mi slíbil, že až budu chtít, tak mi ukáže svůj hrob. Je pochován nedaleko odtud. Taky se mnou zaletí do Ameriky, zařídit pohřeb rodičů. Policie uzavřela případ a dovolili nám pochovat rodiče. Snad to všechno stihneme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš u mě na blogu nějakou povídku?

Ano
Ne
Ne, ale přečtu si.
Nečtu povídky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama