Stav povídek: Život s Mortym.: jednorázovka desátá 100% (korekce)

29.kapitola

10. dubna 2016 v 14:06 | Aranel van de´Corvin |  Můj život služky II.
Ano, i zázraky se dějí... Potřebovala jsem si na chvíli oddechnout od bakalářky.Bylo mi mizerně. Bojovalo ve mně snad tisíc pocitů. Nedokázala jsem se soustředit na cestu. Neměla jsem tam Murtagha nechat a utéct. Až se vzbudí bude pěkně naštvaný, a ani se mu nedivím. Bohužel, jinak to nešlo. Nepustil by mě do Carvahallu. Chápala jsem proč mě tam nechce pustit. Doopravdy ano, ale musela jsem tam. To snad ne. Nade mnou něco proletělo. To už se Murtagh vzbudil a vystřízlivěl? Vždyť podle toho, jak vypadal před pár hodinami, by se neměl udržet v sedle. Neudržel by se anina židli, natož na drakovi.
Úžasem se mi rozšířily oči. To nebyl Murtagh.
Eragon hledal místo na přistání. Zamrkala jsem. Ano, byla to Safira. Eragona jsem sice neviděla, ale kdyby tady nebyl, Safira by nehledala místo na přistání. Řvala by po mně hezky z výšky tak, jak to mají draci ve zvyku. Zvolnila jsem tempo. Nemá cenu před ním utíkat. Povzdychla jsem si. Pomalu jsem šla dál. Snažila jsem se si v hlavě všechno urovnat. Logicky mu vysvětlím, proč je pro mě důležité, abych šla do Carvahallu. Minule jsme si všechno vyříkali, takže mě snad pochopí.
Blížil se nebezpečně rychle. Zajímalo by mě, jestli už mluvil s Murtaghem, anebo letěl přímo za mnou, když se to dozvěděl. Vypadal naštvaně. Donutila jsem se zastavit. Napjatě jsem čekala, až ke mně přijde. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem měla knedlík v krku. Kousek ode mě zvolnil do kroku. Čekala jsem až něco řekne, ale nic neříkal. To dusno by se dalo krájet. Přemýšlela jsem co říct, aniž bych hned vyvolala hádku.

"Poletíš se mnou po dobrým nebo po zlým?" přerušil jako první ticho.
"Co myslíš?" napodobila jsem jeho bojový postoj. Unaveně si promnul oči. "Eragone, nemusel jsi za mnou letět. Určitě máš důležitější věci na práci," dodala jsem už klidnějším hlasem. Byl unavený a určitě taky nestál o hádku.
"Nemusel, ale chtěl. Copak si neuvědomuješ, že když vstoupíš do Carvahallu, můžeš to chytit a umřít?!"
"Uvědomuju... Ale jsem optimista," pokusila jsem se u úsměv.
"No, to snad ne," zavrčel si pro sebe.
"Eragone je pro mě důležitý, abych se tam dostala," pustila jsem se do vysvětlování. Zastavil mě hned na začátku.
"Věř mi, že to chápu. Vím, že je to pro tebe důležité. Jenomže si taky uvědom, že když Evellin ten dopis psala, nevěděla, že je to mor. Myslíš, že by ti napsala, aby jsi přijela, kdyby věděla, že ti hrozí nebezpečí?" spustil naštvaně a nebezpečně se přiblížil.
"Jenomže-"
"Žádný jenomže! Musíš začít přemýšlet racionálně!"
"Já-"
"Pojedeme zpátky do Murtaghova tábora a tam všechno v klidu probereme."
"A co Jorah, ten-"
"Joraha do toho vůbec netahej. Je to voják a plní svoji povinnost!" řekl prudce. Byl v ráži. "Věř mi, že si tě klidně přehodím přes rameno, jestli ještě o krok ustoupíš!" Teprve až potom co to řekl, jsem si uvědomila, že před ním podvědomě ustupuju. Kdo by taky neustupoval? Jeho výraz nebyl zrovna přívětivý.
"Já to musím vědět," vyhrkla jsem. Zamračil se.
"Co?"
"Jestli je Marcus v pořádku." Nekompromisně jsem se na něj podívala.
"Dobře. Spojíme se s Jorahem a ten nám řekne, jak to vypadá ve vesnici."
"A co když je nakažený i Jorah?" hrklo ve mě.
"A co kdyby ses nakazila ty ksakru?!" Trhla jsem sebou. Nečekala jsem, že zařve tak nahlas.
Handrkovali jsme se skoro hodinu, než jsem svůj boj prohrála. Eragon byl tolik rozčilený, že by mě klidně uspal, hodil přes záda a odvezl do tábora. Můj návrh, že bych šla pouze k vojákům a zeptala se, jak to vypadá, razantně zamítl. Prý jsem už i tak došla daleko. Měla jsem na krajíčku. Nechtěla jsem před ním brečet.
"Ellie, jedeme zpátky. Až se trochu prospíš, budeš se na to dívat jinak," řekl už klidnějším tónem a vzal mi hlavu do dlaní. "Přísahám všem bohům, že jestli mě ještě jednou takhle vyděsíš, tak za sebe neručím. Pojď sem," přitáhl si mě k sobě. Zlobila jsem se na něj. Začala jsem ho od sebe odstrkovat. Nenechal se. "Teď mě od sebe neodstrkuj!" Nekompromisně si mě přitáhl do svého náručí a přitiskl si moji hlavu na hrudník. Bušila jsem do něj skoro čtvrt hodiny, než mě přešel vztek. Unaveně jsem se o něj opřela. Chovala jsem se jako nějaká hysterka. Bylo mi ze mě na nic. Eragon mi udělal v hlavě zmatek, takže jsem se nedokázala rozhodnout, jestli tryskem vyrazit do vesnice a nebo mu zůstat v náručí.
"Promiň," zašeptala jsem potichu. "Vím, že jsem hysterická," dodala jsem ještě tišeji. Styděla jsem se za sebe. Taky jsem celou tu záležitost mohla pojmout trochu jinak a nevyvádět tak. Alespoň ne před ostatními. Vyvádět jsem mohla pěkně v soukromí.
"Nejsi a nebudeme se o tom už bavit. Pojedeme do tábora. Musím všechno s Murtaghem probrat."
"Ale spojíme se s Jorahem," zastavila jsem ho.
"Vždyť jsem ti to slíbil."
"A když bych se i pak rozhodla, že chci jít. Mohla bych pomoci Angele," nedala jsem se. Pohled mu opět ztvrdl.
"Nemůžu tě nikde držet pod zámkem," řekl tiše. "Jediný, co teď chci, je, aby ses na to podívala s odstupem. Určitě bys tam neměla vtrhnout v tomhle stavu."
"V tomhle stavu?" nadzvedla jsem obočí.
"Jsi unavená, hladová a nevyspalá. Jednáš zbrkle a neuvědomuješ si ostatní rizika. Měla by sis uvědomit, že jakmile se dostaneš do vesnice, už tam zůstaneš, abys nerozšířila nákazu dál," řekl
ledově. Přejel mi mráz po zádech. Pustil mě a vydal se směrem k Safiře. Pomalu jsem se vydala za ním. Pořád jsem měla tendence vzít nohy na ramena a zjistit si všechno sama. Nebo bych mu možná jednou mohla věřit, jak mi během naší hádky naštvaně řekl. Fajn. Jeden den. Pokud se do zítřejšího poledne nedovím, co se děje. Odcházím si to zjistit sama.
"Ou," vyjekla jsem, když jsem vrazila do Eragona. Neslyšela jsem ho. Dívala jsem se na zem a přemýšlela o svém rozhodnutí.
"Budeme muset jít kousek pěšky. Safira si šla něco ulovit. Předpokládala, že to bude na dlouho." Pokrčila jsem rameny. Bylo mi to jedno.
Šli jsme mlčky. Vadilo mi to, ale bála jsem se začít konverzovat jako první. Eragon byl pěkně naštvaný a nebyla jsme si jistá, jestli o moji společnost momentálně vůbec stojí.
"Jestli tě zdržuju, můžeš jít napřed. Vím, že běháš rychle," vysoukala jsem ze sebe po pěti minutách. "Neboj se, nemám v plánu utéct," dodala jsem, aby to nevyznělo blbě.
"Copak už máš mé společnosti plné zuby?" nadzvedl obočí.
"Ne, myslela jsem že je to spíš naopak," řekla jsem popravdě.
"Promiň, zamyslel jsem se. Slibuji, že teď už ti budu věnovat pozornost."
"Nechtěla jsem tě rušit. Myslela jsem jen, že-" Umlčel mě polibkem. Na chvíli jsem ztratila rovnováhu. Nečekala jsem tak rychlý pohyb. Stál vedle mě a najednou mě svíral ve svém náručí. Donutila jsem se uvolnit a obmotat mu ruce kolem krku. Rozptýlení se hodilo. Jakmile zpozoroval, že se nebráním, začal náš polibek prohlubovat. Stála jsem na špičkách a ctižádostivě mu polibky oplácela. Nepatrně jsem se zachvěla, když jsem na rtech ucítila jeho jazyk. Pootevřela jsem rty a nechala ho, ať mě dráždí jazykem. Musela jsem se ho pevně držet, abych neztratila rovnováhu. Měli bychom to dělat častěji. Nechápu, proč se pořád hádáme, když můžeme dělat tohle.
"Já už to nevydržím," zavrčel mezi polibky a vzal mě do náruče. Málem jsem znovu vyjekla, když se rozběhl neuvěřitelnou rychlostí. Doběhl k menší skále a položil mě. Sundal si plášť a hodil ho na zem. Nestihla jsem říct ani "popel" a už jsem ležela na zemi a Eragon vedle mě. Zachvěla jsem se. Eragon se na chvíli přestal věnovat mému krku, aby zkontroloval, jestli je všechno v pořádku. Nebyla jsem si jistá, jak moc daleko chce zajít. Rozhlédla jsem se kolem sebe. Ze tří stran nás obklopovala skála, což mě trochu uklidnilo.
"Kdyby někdo šel, uslyším ho," ukázal si na ucho. Přikývla jsem. Toužila jsem po tom, aby mě znovu líbal. Tentokrát jsem první krok udělala já. Byla jsem nesvá z toho, jak si prohlíží můj dekolt. Cítila jsem, jak mi jeho levá ruka jede dolů po břiše, bocích a stehnech. Rychlým pohybem se dostal po moje šaty a nechal svoji ruku na mém obnaženém stehně.
"Je ti zima?" zeptal se potichu. Zmohla jsem se na zakroucení hlavou. "Kdyby ti byla zima, řekni," zašeptal mezi polibky. Neuvědomovala jsem si, jak mi chyběly jeho doteky. Líbilo se mi, když jsme se mazlili. Znejistěla jsem až v okamžiku, kdy mi začal rozvazovat živůtek. Dychtivě se dobýval pod mé šaty. Potřebovala bych, aby mě někdo štípnul. V posledních dvou dnech se toho stalo tolik. Nemůžu uvěřit, že teď ležíme uprostřed hor a chystáme se spolu poprvé vyspat. Zaplavil mě stud, ostatně jako
vždycky. Styděla jsem se za své tělo. Naskočila mi husí kůže, když mi dlaní přejel po holém břiše a postupoval výš.
"Eragone," zašeptala jsem. abych na sebe připoutala pozornost. Podíval se na mě, ale přitom mě nepřestal vysvlékat.
"Bojíš se mě?"
"Ne, ale-"
"Slibuju, že to nebude bolet," usmál se a konečně mě vymotal ven z šatů. Stydlivě jsem si přikryla prsa rukou. Znovu se usmál. Připadalo mi, že se mými rozpaky baví. "Řekl bych ti, že jestli chceš můžu toho nechat, ale nemyslím si, že by to šlo. Jsem moc vzrušený," zašeptal a sundal si košili. Rozechvěla jsem se při představě, jak do mě vniká. U všech bohů, musím se sebrat. Nemůžu se ostýchat do smrti. Navíc mě začala lákat jeho nahá hruď a zrak se mi automaticky začal stáčet k jeho poklopci, kde se ukrývalo jeho vzrušení. "Nechápu, proč ty šaty šijí tak složitě," zamrmlal, když je odhazoval. Byla jsem úplně nahá. Přitiskla jsem se k němu a začala prsty zkoumat jeho široký hrudník. Pomalu jsem dojela až k jeho poklopci a začala ho rozvazovat. Napnul se, když jsem se dotkla jeho vzrušení. Párkrát jsem mu po něm přejela prstem a potom ho nejistě uchopila. Neměla jsem tolik zkušeností, ale zhruba jsem věděla, co se mužům libí. Zatnul čelisti a potichu vzdychnul. Připadalo mi, že trochu zavrčel, když jsem ho pustila. Chtěla jsem mu sundat kalhoty. Nadzvednul se a pomohl mi. Ještě, že mi neviděl do tváře, když jsem poprvé viděla jeho penis. Zase jsem se začala bát, že to bude bolet.

Opět se ozval můj vnitřní hlas, který mě nabádal k tomu, abych ho zastavila. Mohl za to pohled na jeho obnažené tělo, obrovské obnažené tělo. Připadala jsem si malá. Znovu jsem ho uchopila za jeho chloubu tentokrát silněji. Byla jsem natolik zabraná do své činnosti, že jsem zapomněla dávat pozor, co dělá on. Překvapeně jsem se napnula, když jsem ucítila jeho prsty mezi mýma nohama. Hřbetem ruky mě donutil roztáhnout nohy. Než jsem se stihla vzpamatovat, vniknul do mě prsty a začal se ve mě pomalu pohybovat. Palcem mi jemně kroužil na citlivém místečku. Tiše jsem vzdychla. Cítila jsem, jak mi pod rukou tvrdne. Přidala jsem na tempu.
"Tak tohle už dýl nevydržím," zavzdychal a zvednul se na loktu. Vklínil se mi mezi nohy. Už jsem se tolik nebála. Naopak. Přinutil mě, abych po něm toužila. Naklonil se ke mně a políbil mě. Ucítila jsem mezi nohama tlak. Pomalu do mě vnikal. Sevřela jsem mu pevněji ramena.
"Bolí to?" zašeptal. Zakroutila jsem hlavou. Neskutečně se mi líbilo, když byl ve mně. Zprvu se pohyboval opatrně, ale později začal přirážet rychleji. Pohybovala jsem se ve stejném rytmu jako on a užívala si každý jeho dotek. Všimla jsem si, že víc vzdychá, když se pořádně prohnu, proto jsem se propínala jako luk při každém přírazu.
"U všech bohů," zavzdychal. Vzal mi slova z pusy. Bylo to překrásné. Cítila jsem, jak se mi tam dole rozlévá teplo. Opět jsem se prohnula. Tentokrát neskutečnou slastí. Eragon začal přirážet tvrději. "Eragone," zašeptala jsem. Buď mě ignoroval ,nebo neslyšel. "Eragone," zašeptala jsem znovu. Konečně jsem upoutala jeho pozornost. "Musíš si dávat pozor," upozornila jsem ho.
"Bolí tě to?" zeptal se udýchaně.
"Ne, ale... Nemám nic, co by zabránilo otěhotnění," vysoukala jsem ze sebe.
"Neboj, dávám si pozor," vtisknul mi rychlý polibek. Pevně jsem ho sevřela. Pohybovali jsme se jako jeden člověk. Naposledy tvrdě přirazil a potom ze mě vyklouznul. Oba jsme byli zadýchaní, jako bychom běželi závod. Překvapeně jsem zamrkala. Kdy začalo pršet?
Nestihli jsme se ani vydýchat a už nad námi kroužila Safira. Tomu se říká načasování. Nejraději bych ještě zůstala v jeho náručí a vstřebala všechny své pocity, ale jednak pršelo a jednak Safira už chtěla letět. Oblékla jsem se v rekordním čase. Eragon byl ale rychlejší. Taky bych chtěla být rychlá jako on. Zjistila jsem, že se trochu třesu. Nohy jsem měla jako z rosolu. Naštěstí jsem se po pár krocích dala dohromady. Bylo mi trapně z pomyšlení na to, že Safira pravděpodobně ví, co jsme tady dělali. Nevím, jak jejich propojení funguje, ale doufám, že to Eragon umí přerušit.
"Jsi v pořádku?" zeptal se starostlivě Eragon, když se mi podařilo doběhnout k Safiře.
"J-jo," nejistě jsem se usmála. "Jenom mi je zima," řekla jsem napůl pravdu. Pravda byla, že mi bylo ze mě špatně. Rychle jsem Evellin vypustila z hlavy a začala si užívat. Co to se mnou je? Poslední dobou mi připadá, že to nemám v hlavě v pořádku. Není možné, abych cítila tolik pocitů najednou. Strach. Smutek. Nenávist. Beznaděj. Osamělost. Vzrušení. Všechny emoce se ve mně bouřily a já se děsila okamžiku, kdy se dostanou ven. Možná mám jenom opožděnou reakci na události z předchozích týdnů. Pokus o otravu jsem vydýchala docela dobře. Špatné vzpomínky kupodivu taky. Co mě zlomilo? Nejspíš to jak se mě ten poblázněný trouba snažil umlátit k smrti a skoro se mu to povedlo. Při té vzpomínce se mi strachy sevřelo hrdlo. No, to napadení lapky mi zrovna taky nepřidalo. A zpráva o Marcusovi to všechno pěkně završila. U všech bohů, měla jsem sto chutí zalézt někam do kouta a plakat a plakat. A řvát. Hodně řvát.

Eragon mi moje vysvětlení zrovna moc nebaštil. Posadil si mě na klín. Zhluboka jsem se nadechla nesnáším vzlétání. Když jsem se k němu přitiskla, zabalil mě do svého pláště. Při vzpomínce na naše milování, mnou projela vlna vzrušení. Bylo to krásné. Špatně načasované ale krásné. Zajímalo by mě, jestli se mu to taky líbilo. Nic jsme si nestihli říct, z čehož jsem byla nesvá. Přišlo tak nečekaně.
"Udělal jsem něco špatně? Vypadáš... Tak nějak vystrašeně?" prolomil jako první ticho.
"Ne," zvedla jsem hlavu a pokusila se o úsměv. "Jenom jsem... přemýšlela."
"O čem?"
"Jen tak... O událostech posledních týdnů," pokrčila jsem rameny. Zamračil se.
"Pravda. Neměla jsi klidný období," zamručel zamyšleně. "Alespoň že už jste chytli toho traviče... Když už jsme u toho, jak jste to vůbec udělali?" Ztuhla jsem. Byla jsem natolik zabraná do svých myšlenek, že jsem si ani nevšimla, že už letíme. Nejsem si jistá, jestli mu zrovna tuhle novinu chci sdělovat ve vzduchu. Bude se zlobit, protože jsme mu tak trochu zamlčeli okolnosti onoho "dopadení".
"Ehm," zakašlala jsem nervózně. Nenapadalo mě, jak to podat. "On našel spíš mě," přiznala jsem potichu. Cítila jsem jak ztuhnul.
"Cože?" vykřikl.
"Ale pak přišel Bernard, voják, a zachránil mě," přeskočila jsem na šťastný konec.
"Pak?" naježil se.
"Pak," řekla jsem prostě. Nemohla jsem ze sebe víc dostat. Jeden by řekl, že dostat ze sebe pár vět nebude problém, ale jakmile jsem si na to vzpomněla, sevřelo se mi hrdlo.
"Ellie, jak blízko se k tobě dostal?"
"Docela blízko," zašeptala jsem. "Nebudeme se o tom bavit," nejistě jsem se usmála. "Nechci tuhle chvíli kazit vzpomínkami na toho poblázněnýho idiota," řekla jsem popravdě.
"Udělal ti něco?" nedal se odbít.
"Bylo už hůř. Vážně se o tom nechci bavit," zašeptala jsem sklesle. Začaly mě štípat oči, prudce jsem zamrkala. Teď brečet nesmím. Jako by nestačilo, že jsem brečela před Murtaghem. Vsadím se, že ten je z toho v šoku ještě teď. A navíc si moc dobře pamatuju, co se stalo naposled, když jsem plakala před Eragonem. Nepotřebuju, aby kolem mě chodil po špičkách.
Eragon správně vytušil, že se už na nic nemá ptát. No, spíš mu to prozradil můj skelný pohled, ale co. Hlavně, že jsme se o tom už nebavili. Navíc jsme byli už u tábora. Vsadím se, že Murtaghovi je pěkně špatně. Před tím, než jsme přistáli, jsem donutila Eragona přísahat, že na Murtagha ohledně toho traviče nebude naštvaný. Chtěla jsem to po něm já a on kupodivu ctil moje přání, takže Eragon se po něm nemusí vozit - i když by chtěl. Jakmile jsme přistáli, seběhli se kolem nás vojáci. Teda těch pár vojáků, co včera nepilo. Ostatní pospávali buď ve stanech nebo před nimi. Murtagh nebyl nikde vidět. Zastyděla jsem se za sebe. Doufám, že mu nic není. Neměla jsem ho tam tak nechat.
Murtagha jsme našli v jeho stanu. Bylo mu blbě jak psovi. Když mě zpozoroval nepatrně ztuhnul, ale jenom na okamžik. Myslím, že si toho Eragon ani nevšiml. Vzpomněla jsem si na to, co říkal. Byl opilý. Střízlivý by takové věci neříkal, ani nedělal. Eragon byl naštvaný. Už cestou jsem mu říkala, jak se mi podařilo utéct - samozřejmě, že tu část o líbání jsem vynechala. Teď mě tak napadá, že si to Murtagh třeba ani nepamatuje. Psychicky jsem ho připravila na to, co uvidí a zároveň ho prosila, ať má taky trochu pochopení. Však on ví, jaké to je být pod neustálým tlakem. Vypadá to, že si má slova vzal k srdci. Unaveně si promnul obočí a sednul si na židli.

Žádná hádka se nekonala. Kupodivu. Možná to bylo tím, že jsme byly všichni unavení a po psychické stránce vyřízení. Nebo alespoň já. Když si Murtagh všiml, jak jsem unavená, zavolal vojáka a nechal mi vyklidit jeden stan, kde bych se mohla v klidu vyspat. Byla jsem mu za to vděčná. Mám takový pocit, že kdybych měla cokoliv rozebírat, explodovala by mi hlava. Jediná dobrá věc, která se v posledních dnech stala, byl sex s Eragonem.
Prudce jsem sebou trhla, když jsem cítila něčí dotek na svém rameni. Jindy by mě to nevzbudilo, ale v poslední době mám lehké spaní. Vylekaně jsem se otočila po "útočníkovi". Byl to Eragon. Srdce se mi konečně zase rozbušilo.
"Promiň. Nechtěl jsem tě vylekat... Myslel jsem, že spíš."
"Spala jsem," pokrčila jsem rameny a znovu si lehla. Cítila jsem, jak si lehl vedle mě. Objal mě. Otočila jsem se k němu čelem a stulila se mu do náruče. Krásně hřál. Měla jsem na něj několik otázek, ale jakmile jsem se mu uvelebila v náručí, začínala jsem zase usínat. Spokojeně jsem se usmála. Cítila jsem se bezpečně.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti povídka Můj život služky II?

Ano
Ujde to
Ne

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | 10. dubna 2016 v 21:05 | Reagovat

Júúú konečně další kapitola :-D už jsem málem ani nedoufala, doufám, že se brzy dočkáme další, je to skvělý příběh :-)  :-)

2 Viki Viki | 11. dubna 2016 v 19:58 | Reagovat

No, konečně. :D Byla jsem napnutá jak kšandy z očekávání, co bude dál. :D :D

3 Andrea Andrea | 18. dubna 2016 v 11:28 | Reagovat

Hurá pokračuješ :-D ale zatím se tam nic moc neděje... :-| přesto mám radost, že jsi povídku neukončila :-) možná by to chtělo zvolnit a pak zas nějakou pecku :-D v tom jsi mistr :-D :-D :-D

4 Luci Luci | 1. května 2016 v 15:33 | Reagovat

jeee, konečně další díl :-D :-D už se nemůžu dočkat dalšího, je to skvělý příběh :-)  :-)  :-)

5 Jane Jane | 8. května 2016 v 9:07 | Reagovat

Na tvůj blog jsem narazila náhodou a fakt se mi moc líbil..včetně tvých povídek. Vůbec nechápu, kam chodíš na ty hlášky, ale fakt mě vždycky rozchlámaj  :D Hltem jsem přečetla všechny povídky a už se těším na další díl této. Je fakt skvělá

6 Len Len | 9. května 2016 v 14:31 | Reagovat

Wohoo, konečně další díl! :-D Už jsem se nemohla dočkat a jsem celkem zvědavá, jak to nakonec mezi všemi dopadne. Pořád si nemůžu vybrat, koho mám z bratrů s Ellie radši. :D Těším se na další! :-D

7 spovedjednejzeny spovedjednejzeny | 21. května 2016 v 20:11 | Reagovat

Kuknite na môj blog :) budem veľmi rada http://spovedjednejzeny.blog.cz/ prepáč za reklamu ale dáko začať musím :) :-)  :-)

8 Anamiel Anamiel | 23. května 2016 v 0:33 | Reagovat

Ani si neumíš představit tu eufórii, když jsem zjistila, že jsi vydala další kapitolu :-D  :-D  :-D

9 Lucíí Lucíí | 21. září 2016 v 11:03 | Reagovat

juhů, rychle další díl :-) povídku jsem četla v době, kdys ji začala vydavat a pak až dnes. Musím říct, že tuto noc hsem spala asi jenom hodinu, jak jsem se do čtení zažrala :-) prosím pokračuj

10 Effy Effy | 27. prosince 2016 v 19:56 | Reagovat

Vím, že už asi ani nemám doufat, ale prosím o novou kapitolu!   :-D Když už jsou zase mimo hrad tak je to vzrůšo! Navíc už od služky 1. fandím Ellie+Murtaghovi, takže doufám že se v dalších kapitolách něco stane, a druhý díl mi dělá hroznou radost a děkuju ti za něj.

11 dafaTak dafaTak | E-mail | Web | 28. února 2018 v 5:54 | Reagovat

viagra lower sperm count
<a href=http://viagrabs.com>online viagra</a>
viagra herzinfarktrisiko
<a href="http://viagrabs.com">generic viagra</a>
viagra pill for the brain

12 GeraldFal GeraldFal | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 9:57 | Reagovat

l http://viagraivo.com generic viagra online fast delivery
is 30 too young to take viagra
<a href=http://viagraivo.com>how to buy generic viagra online</a> yarsagumba the himalayan viagra

13 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 6. května 2018 v 17:08 | Reagovat

baixaki cd levitra flavio medina
<a href="http://mylevitraok.com">vardenafil 20mg</a>
viagra medicina online levitra
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+generic>levitra 10 mg prezzo</a>

14 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 6. května 2018 v 23:56 | Reagovat

side effects of levitra and alcohol
<a href="http://levitra-gg.com">levitra online</a>
blog book guest levitra site us
<a href=http://mylevitraok.com#buy+levitra>levitra 20mg</a>

15 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 9. června 2018 v 13:10 | Reagovat

continuous use of viagra
<a href=http://viagrabs.com>generic viagra</a>
watermelon is powerful than viagra
<a href="http://viagrabs.com">hop over to this website</a>
viagra increase blood flow

16 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 11. června 2018 v 16:38 | Reagovat

cialis muadili abdi ibrahim oromo
<a href="http://cialis-gg.com">buy cialis now</a>
cialis commercials actors
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+tablets>brand cialis online mail-order pharmacies</a>

17 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 11. června 2018 v 21:51 | Reagovat

hormonale pleister bijwerkingen cialis
<a href="http://cialis-gg.com">buy 20mg cialis</a>
cialis 5 mg vendita online
<a href=http://cialis-tt.com#buy+cialis+20mg>buy cialis now</a>

18 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 3:29 | Reagovat

cialis liquid dosage
<a href="http://cialis-tt.com">online cialis</a>
innovagen cialis free
<a href=http://cialis-tt.com#brand+cialis+online+mail-order+pharmacies>cialis savings card</a>

19 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 6:14 | Reagovat

cialis e ipertensione arteriosa
<a href="http://cialis-tt.com">cialis generic availability</a>
dynergo bijwerkingen cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20+mg+price>buy cialis online</a>

20 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 11:29 | Reagovat

cialis 5 mg contre indications
<a href="http://cialis-gg.com">buy cialis 20 mg</a>
nepresol forte wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cheap+tadalafil+online>cheap cialis</a>

21 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 22:21 | Reagovat

chiara cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis professional online mail-order pharmacies</a>
cialis daily use user reviews
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+20mg>cialis generic</a>

22 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. června 2018 v 9:33 | Reagovat

cialis fungsi
<a href="http://cialis-gg.com">interactions for cialis</a>
indoxyl generico de cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20+mg>cheap cialis</a>

23 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. června 2018 v 14:16 | Reagovat

pigitil controindicazioni cialis
<a href="http://cialis-gg.com">tadalafil buy</a>
hrf ap1 generic cialis
<a href=http://cialis-gg.com#buy+cialis+20+mg>cheap tadalafil online</a>

24 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 15. června 2018 v 1:03 | Reagovat

cialis over the counter 2016 calendar
<a href="http://cialis-gg.com">cheap tadalafil online</a>
farmacia online cialis contrareembolso significado
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+generic+availability>cialis prices</a>

25 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 20. června 2018 v 4:47 | Reagovat

treating viagra side effects
<a href=http://www.viagrabs.com>navigate here</a>
does viagra work after a meal
<a href="http://viagrabs.com">visit</a>
viagra in england bestellen

26 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 26. června 2018 v 2:04 | Reagovat

viagra online doctor prescription
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil cost</a>
epidemia russian band viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+50mg>over the counter viagra</a>

27 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 26. června 2018 v 18:36 | Reagovat

obat deflamat 100mg viagra
<a href="http://viagra-tt.com">buy viagra online</a>
material to buy online uk viagra
<a href=http://viagra-tt.com#where+to+buy+viagra>buy viagra</a>

28 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 26. června 2018 v 23:00 | Reagovat

tecnologia russian band viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra online</a>
fiat 500 advert viagra generic
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+generica+esfarmaco>viagra canada</a>

29 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 27. června 2018 v 0:04 | Reagovat

viagra how much is too much
<a href=http://viagrabs.com>generic viagra</a>
is viagra behind the counter
<a href="http://www.viagrabs.com">pfizer viagra</a>
other pills than viagra

30 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 27. června 2018 v 7:38 | Reagovat

salasiwa viagra
<a href="http://viagra-tt.com">generic for viagra</a>
metronidazole over the counter uk viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+rezeptfrei+deutschland>generic for viagra</a>

31 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 27. června 2018 v 15:24 | Reagovat

viagra best buy
<a href="http://viagra-gg.com">viagra for women online mail-order pharmacies</a>
wilde malve tee wirkung viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+rezeptfrei+deutschland>red viagra online mail-order pharmacies</a>

32 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 27. června 2018 v 19:47 | Reagovat

assuefazione viagra commercial actress
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra 50mg</a>
l age de cristal generique viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+100mg+viagra>buy sildenafil</a>

33 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 28. června 2018 v 16:37 | Reagovat

25mg viagra not enough
<a href="http://viagra-tt.com">sildenafil prices</a>
viagra blue diamond pill 100
<a href=http://viagra-gg.com#buy+sildenafil>cheap viagra online</a>

34 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 29. června 2018 v 10:00 | Reagovat

viagra sale in karachi
<a href="http://viagra-tt.com">viagra for men</a>
darbietungsform wirkung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+viagra+50mg>female viagra</a>

35 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 29. června 2018 v 13:54 | Reagovat

axitrans voeten bijsluiter viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra tablets</a>
viagra pros n cons of guys
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+100+mg+bayer+prezzo>viagra for women</a>

36 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 29. června 2018 v 18:21 | Reagovat

5 hour energy drink and viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra online paypal uk</a>
cumbaru viagra online
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+pills>red viagra online mail-order pharmacies</a>

37 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 30. června 2018 v 3:29 | Reagovat

system band viagra samples
<a href="http://viagra-gg.com">pink female viagra online mail-order pharmacies</a>
viagra drug contraindications checker
<a href=http://viagra-tt.com#coupon+sildenafil>natural viagra</a>

38 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 30. června 2018 v 7:37 | Reagovat

much longer does viagra make you last longer
<a href="http://viagra-tt.com">brand viagra online mail-order pharmacies</a>
willmutt trote do viagra pill
<a href=http://viagra-tt.com#superdrug+viagra>sildenafil buy</a>

39 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 6. července 2018 v 2:05 | Reagovat

een bijsluiter cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis cost</a>
cialis ad written by spammers anonymous
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+for+sale>buy cialis</a>

40 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 9. července 2018 v 21:33 | Reagovat

can i take 200 mg viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra</a>
omeprazole actavis 20 mg bijsluiter viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra>red viagra online mail-order pharmacies</a>

41 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 3:04 | Reagovat

safe genaric viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra pill</a>
all of me john legend chords female viagra
<a href=http://viagra-gg.com#buy+viagra+100mg>viagra coupon</a>

42 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 8:08 | Reagovat

cs8365c female viagra
<a href="http://viagra-gg.com">buy generic viagra</a>
cheapest generic viagra in the world
<a href=http://viagra-gg.com#order+viagra>coupon sildenafil</a>

43 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 12:54 | Reagovat

epinastine generico do viagra
<a href="http://viagra-gg.com">female viagra online mail-order pharmacies</a>
diane 35 buy online uk viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+oral+jelly+online+mail-order+pharmacies>sildenafil buy</a>

44 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:07 | Reagovat

rua sesamo portugal generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">tadalafil generic</a>
perdolan 100 baby bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cheap+cialis+20+mg>buy cialis</a>

45 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 21. července 2018 v 15:31 | Reagovat

urocit k 15 meq generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis coupons 2018</a>
viagra cialis online kaufen schweiz
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+canadian+pharmacy>buy cheap cialis online</a>

46 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 22. července 2018 v 1:58 | Reagovat

miglior prezzo cialis 20 mg
<a href="http://cialis-easy.com">generic cialis at walmart</a>
erastapex 20 mg cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+20mg ]cheap cialis[/URL]

47 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 23. července 2018 v 2:22 | Reagovat

bula cialis generico
<a href="http://cialis-easy.com">cialis for sale</a>
algostase mono 500 bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+online>cialis pills</a>

48 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 20:10 | Reagovat

einnahme von viagra 100
<a href="http://viagra-nice.com">viagra tablets</a>
generic viagra 100mg next day
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+natural>100 mg viagra</a>

49 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 0:14 | Reagovat

azicip 500 cipla viagra
<a href="http://viagra-nice.com">viagra on line</a>
alguem ja tomou viagra 100
<a href=http://viagra-nice.com#female+viagra+online+mail-order+pharmacies>buy 100mg viagra</a>

50 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 3:26 | Reagovat

hay viagra en generico de crestor
<a href="http://viagra-nice.com">pink viagra online mail-order pharmacies</a>
posso tomar viagra com 20 anos lyrics
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+100mg+bayer+prezzo>generic viagra available</a>

51 sildenafil 100 mg sildenafil 100 mg | E-mail | Web | 12. září 2018 v 15:24 | Reagovat

If some one needs expert view regarding running a blog afterward i suggest him/her to pay a visit this blog, Keep up the good job.

52 online viagra online viagra | E-mail | Web | 12. září 2018 v 17:02 | Reagovat

Ahaa, its good dialogue about this piece of writing here at this website, I have read all that, so now me also commenting at this place.

53 viagra 100 mg viagra 100 mg | E-mail | Web | 12. září 2018 v 19:46 | Reagovat

Hi dear, me plus my mother are as well watch humorous video clips but after I finished my homework

54 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | 13. září 2018 v 4:12 | Reagovat

No matter if some one searches for his vital thing, thus he/she wants to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

55 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 4:44 | Reagovat

discussion board generic viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra tablets</a>
cefixime 200 mg cipla viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#generic+viagra+prices>sildenafil 100 mg</a>

56 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 16:02 | Reagovat

amoxihexal 1000 dosierung viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
generico do viagra da eurofarma guatemala
<a href=http://fanluxviagra.com#buy+100+mg+viagra>viagra for women</a>

57 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:10 | Reagovat

prozac 20 mg nebenwirkungen viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra pill</a>
generico del viagra en colombia direccion
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+oral+jelly+online+mail-order+pharmacies>sildenafil 100 mg</a>

58 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 19:37 | Reagovat

prada shoes buy online uk viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">where to buy viagra</a>
tuberculinum koch c 1000 wirkung viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#cheap+viagra+50+mg>buy generic viagra online</a>

59 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:44 | Reagovat

200 mg viagra dose
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra available</a>
viagra sales figures 20110
<a href=http://viagrafanlux.com#pink+viagra+online+mail-order+pharmacies>cheap viagra</a>

60 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 21:45 | Reagovat

operaia generic a viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for women</a>
mexico prices for viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#coupon+sildenafil>cost of viagra</a>

61 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 22:07 | Reagovat

kh5 viagra generic
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra natural</a>
lavestra h 100mg 25mg viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#cheap+viagra+50mg>viagra 100 mg</a>

62 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:38 | Reagovat

Yes I am also in search of Flash tutorials, because I desire to learn more regarding flash, therefore if you have please post it at this place.

63 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:03 | Reagovat

atensina generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for sale</a>
rain boots buy online uk viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+coupons>viagra prices</a>

64 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 11:33 | Reagovat

cloridrato de propafenone generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">buy generic viagra online</a>
buy viagra uk high street
<a href=http://viagrafanlux.com#brand+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra pill</a>

65 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 12:05 | Reagovat

meclomen 50 mg viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic</a>
buy viagra online uk only ebay
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+plus+online+mail-order+pharmacies>viagra substitute</a>

66 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:04 | Reagovat

I got this web page from my friend who informed me concerning this site and now this time I am visiting this website and reading very informative posts here.

67 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:33 | Reagovat

best mail order viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">sildenafil 100mg</a>
qvar 100 autohaler bijsluiter viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+coupon>viagra online</a>

68 petraStoLi petraStoLi | E-mail | Web | 16. září 2018 v 17:52 | Reagovat

generic viagra online uk comic shops
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra online</a>
carloforte cala viagra generic
<a href=http://viagraluxfan.com#where+to+buy+viagra>cheap 100 mg viagra</a>

69 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 17. září 2018 v 2:34 | Reagovat

viagra prices ireland
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra for women</a>
generico do viagra pramil restaurant
<a href=http://viagraluxfan.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra 100mg</a>

70 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 17. září 2018 v 20:30 | Reagovat

comentarios cialis 5 mg
<a href="http://cialisle.com">cialisle.com</a> liquid cialis
cialis sans ordonnance en pharmacie

71 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 19. září 2018 v 22:43 | Reagovat

cialis rosso
http://cialisle.com/ cialis cost walmart
can i take cialis and atenolol

72 Breztwap Breztwap | E-mail | Web | 24. září 2018 v 14:16 | Reagovat

forensics
http://viagrawithoutdoctor.org - rsa anti-fraud abuse report
rosemaestro
<a href="http://viagrawithoutdoctor.org">rsa anti-fraud request
</a> proscribed
scriveva

73 karinpb1 karinpb1 | E-mail | Web | 2. října 2018 v 17:57 | Reagovat

Latin ladyboys  
http://shemale.replyme.pw/?post-juliette
  ladyboy free she mal semales.com free shemail movie ebony tgirl movies

74 leliasw2 leliasw2 | E-mail | Web | 2. října 2018 v 18:24 | Reagovat

New adult blog website
   english to hindi means horny housewives shoes mary janes  
http://sissyabuse.blogporn.in/?view.destiney
  bird in birdcage quotes that speak the trutgh how man sex with women penis sleeve ring gay free cartoon aluminum pipe buying marijuana seeds in canada bridal ahower invitations cheap

75 vickyvd60 vickyvd60 | E-mail | Web | 3. října 2018 v 2:46 | Reagovat

Rejuvenated web programme:
http://shoes.size.twiclub.in

76 evangelineax3 evangelineax3 | E-mail | Web | 4. října 2018 v 5:58 | Reagovat

Erotic pictures blog    
http://booty.net.erolove.in/?pictures.tia
   erotic shop erotic baby erotic museum erotic drama online

77 irinNiz irinNiz | E-mail | 10. října 2018 v 5:12 | Reagovat

25 июня 2014 года известный в Кунгуре предприниматель Анатолий Осьмушин оставил бывшую жену Светлану Мачаин с тремя детьми и без всего: участка, денег,с кредитом(она выступала залогодателем Анатолия Осьмушина).
Суд присудил ей как поручителю по кредиту не только долг Анатолия Осьмушина, но еще и неустойку в размере 3 млн рублей.
Все имущество Светланы забрали как залоговое.
Анатолий Осьмушин г. Кунгур остался безнаканным.

78 SergioNum SergioNum | E-mail | Web | 17. října 2018 v 0:33 | Reagovat

Гражданство Израиля женщинам из СНГ. Брак реальный или Деловой брак. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

79 Arthurcax Arthurcax | E-mail | Web | 18. října 2018 v 17:45 | Reagovat
80 Bradleyplabe Bradleyplabe | E-mail | Web | 24. října 2018 v 7:09 | Reagovat

over 18 top <a href=http://ii-casino.com>casino</a> games

81 noracw69 noracw69 | E-mail | Web | 26. října 2018 v 8:48 | Reagovat

New launched porn milieu  
http://amateurbbw.adultnet.in/?jaquelin
  sims 3 erotic emma watson erotic adult erotic postcards erotic sketch

82 ericaph60 ericaph60 | E-mail | Web | 27. října 2018 v 1:28 | Reagovat

Porn gay vie with  
http://gayfiles.xblog.in/?page-freddie
  indian gay stories gay school gay party gay wallpapers gay massages

83 lilyua2 lilyua2 | E-mail | Web | 27. října 2018 v 12:11 | Reagovat

Indecorous blog pictures from internet  
www.erotic.co.za erotic traveler erotic party erotic circus adult sites    
http://girlfriend.net.erolove.in/?maeve  ;
  erotic dictionary erotic snow white erotic oil paintings erotic dice thirteen erotic ghosts

84 MariZen MariZen | E-mail | 27. října 2018 v 17:03 | Reagovat
85 Dennismem Dennismem | E-mail | Web | 28. října 2018 v 23:13 | Reagovat

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

https://mic-shop.com/

86 AllicebeFag AllicebeFag | E-mail | Web | 3. listopadu 2018 v 3:37 | Reagovat

Прописка в Полтаве http://allpoltava.info/
Полтава прописка за один день. Гарантия!

87 rouseved rouseved | E-mail | 5. listopadu 2018 v 13:16 | Reagovat

Norman Logistics Sp.zo.o. Rolands petersons cpmtreding has released new forecasts on Poland becoming the logistics centre of Europe. Newest OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) data are indicating the increase of living standards in Poland, positive tendencies in economy and rapid development of the labour market. Rolands petersons cpmtreding
Experts at OECD has appreciated a change in the Polish labour market - a fall of the unemployment level to the lowest ever, reaching the lowest point in the last twenty years; labour demand is growing; and everything indicates a significant growth of average wages in the near future.Rolands petersons cpmtreding Unemployment levels in Poland in 2017 were low - 4,9% and all the forecast are indicating the continuous fall reaching 4,2% in 2018 and 3,8% in 2019. GDP will go on increasing, but a little bit more slowly. Forecasts for 2018 are 4,2%, but in 2019 - 3,7%. It should be mentioned that in 2017 GDP was 4,6%<>].
Poland should think more about the agricultural production export area. Today agriculture constitutes 5% of GDP, but the biggest part of agricultural production in Poland is producing for own needs<>].Rolands petersons cpmtreding Export products for the most part are milk products, meat and potatoes. By developing its infrastructure, Poland would be able to succeed exports. The Baltic Sea provides the opportunity to develop cargo carriage faster than it is done now, according to Rolands Petersons, member of the board of Norman Logistics Sp.zo.o. who offers his thoughts on Poland economy.
To keep this positive tendency, Poland has to find opportunities to invest in proficiency enhancement, development of infrastructure and innovations. Rolands petersons cpmtreding There should be a strategy allowing continuation and even growth of infrastructural investments.
Author: Rolands Petersons, member of the board of Norman Logistics Sp.zo.o.

88 Jamesblabs Jamesblabs | E-mail | Web | 6. listopadu 2018 v 4:58 | Reagovat

unethost無限空間虛擬主機 技術分享部落格     http://blog.unethost.com/

89 Garzybix Garzybix | E-mail | 7. listopadu 2018 v 23:57 | Reagovat

personal statement writing service london
<a href=http://essaypromaker.com>write my essay
</a>  write my biology paper
<a href="http://essaypromaker.com">write my essay for me
</a> - thesis writers in pakistan
writing research paper help

90 denved denved | E-mail | Pátek v 15:54 | Reagovat

Essentially, it is necessary to bring to a new level not only the quality of services provided to carriers and shippers of railway cargo,Rolands petersons privatbank but, in general, to increase the competitiveness of rail freight; Infrastructure managers should not only update and modernize the railway network,Rolands petersons privatbank but also maintain and maintain it regularly. This is the most important for the corridors of rail transport.Rolands petersons privatbank If the tracks are not serviced in this way, speed limits must be applied and the railway Rolands petersons privatbanklines will gradually die outRolands petersons privatbank

91 sharleneid16 sharleneid16 | E-mail | Web | Včera v 18:01 | Reagovat

My contemporary page

http://jamie.ablogs.relayblog.com/?entry-veronica

datch and his galaths free porn porn comics mom and son stories gay free video tube porn facial jamie apody porn beauty salon porn tube

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama