Stav povídek: Život s Mortym.: jednorázovka desátá 100% (korekce)

jednorázovka desátá

21. srpna 2016 v 19:30 | Aranel van de´Corvin |  Život s Mortym
Omlouvám se, omlouvám se, omlouvám se. Nějak mě zamněstnalo učení na státnice a po takovém učícím maratonu (při představě, že mě ještě dva týdny čekají se mi chce brečet) můžu říct, že mi je jedno jak to všechno dopadne, ale učení už nechci ani vidět :D ! Každopádně přidávám další část, která ještě ale neprošla korekcí, takže zkusme předstírat, že tam ty chyby nejsou :)
P.S.: děkuju za komentáře, bez nich bych nic nenapsala :)Koncem ledna mi začala docházet trpělivost. Ty děti musí ven. Je mi jedno jak to Mort zařídí, ale dneska jdou ven. Nesnesu další den kolébání, kutálení a neustálého chození na záchod. Sice se porodu bojím víc než Morta, a to už je co říct, ale tohle už vážně déle nezvládnu. Při představě, že mě tohle utrpení čeká další čtyři týdny, se mi dělá zle a přepadají mě sebevražedné sklony. Nechápu jak někdo do tohohle může jít dobrovolně. A víckrát za sebou! Přísahám bohu, že jestli Mort bude chtít další děti, řeknu mu, aby mě zabil. Ušetřím trápení nám všem. Protože tohle už nikdy neabsolvuju. Nikdy. NIKDY!
Cesta na snídani mi trvala celou věčnost. Poslední dobou mi všechno trvá věčnost! Kupodivu to budoucí otec bere v klidu. Zvykl si, že poslední dobou jsem spíš nepohyblivá než pohyblivá. A taky si všimnul, že není dobrý nápad mě dráždit. Nic není nebezpečnějšího než těhotná ženská. Cítím na sobě jak se mnou mlátí hormony a snažím se to zastavit, ale čím víc se snažím, tím je to horší. Občas jsem měla i tendenci se za to Mortovi omluvit, ale pak si vzpomenu čí je to chyba a všechny omluvy s radostí spolknu. Chtěl jsi děti? Tak trp! Nemusím trpět sama.
S námahou jsem si sedla na židli a modlila se, abych z ní zase vstala, až bude třeba. Připadala jsem si před Mortem nemožně. Titanik na suchu. Unaveně jsem si promnula bolavá záda. Pamatuji si, jak jedna matčina přítelkyně řešila bolest zad kvůli velkým prsou. Přála bych ji tuhle zátěž.
"Vypadáš unaveně," konstatoval Mort, když odložil noviny. Klid. Neřvi na něj hned po ránu. Uklidni se a dýchej. Nemůžeš mu hned po ránu říct: A kvůli komu asi ty jeden egoistický imbecile?!
"Jsem unavená," řekla jsem klidně. Vzal si hrnek s kafem a upřeně mě začal pozorovat. Po chvíli se mi začalo chtít brečet. Proč? Protože si určitě myslí, že jsem tlustá jak hroch. Ano, takhle jednoduchý to bylo. Nesnáším těhotenství. Vykuřte někdy ty děti ven! Chci zpátky svoji na oko klidnou povahu!
"Vypadáš nějak divně," podotkl ledově Mort. Nejspíš si všiml toho mého výrazu.
"Dneska porodím," oznámila jsem mu odhodlaně. Teď vypadal divně pro změnu on. Pravděpodobně to bude jeho zaskočený výraz, těžko říct.
"Praskla ti voda?" Nebo že by to byl vylekaná výraz?
"Ne."
"Tak jak to víš?" vrátil se ke svému znuděnému výrazu.
"Vím to tak, že jestli se do tří hodin odpoledne nerozhodnou sami, rozhodnu se já."
"Ty?" řekl pochybovačně.
"Mě je jedno, jak je ze mě dostanu, ale dostanu. To my věřte."
"Ještě máš čtyři týdny."
"Dvojčata stejně přichází na svět většinou dřív."
"Ne dřív než musí."
"Věřte mi, musí!"
"Nemusí. To vydržíš." Utíkej nebo ti něco udělám! Překvapeně jsem na něj zůstala koukat, když se doopravdy zvedl a šel pryč. To mi četl myšlenky? Vím, že to umí, ale teď si nemyslím, že by to udělal. Vzhledem k tomu, že jsem s ním ještě neskončila, jsem se chtěla zvednout a jít mu říct, že mu bude po mým, ale nemohla jsem se z té pitomé židle zvednout! To je k vzteku! Chtělo se mi zase brečet. V klidu. Ovládni se. Nádech a výdech. Zkusila jsem to znovu a už to šlo. Vypadalo to komicky, ale nakonec jsem se zvedla na nohy a byla připravena dokoulet se za Mortem i kdyby to bylo na samý kraj světa. Dobře na kraj světa asi ne... Ale na zahradu bych to zvládla.
Našla jsem ho v jeho pracovně. Mezitím než jsem se tam dovalila stihl už popsat celý pergamen. Moc přívětivě se na mě zrovna nedíval.
"Mám práci," oznámil ostře.
"To vidím. Počkám," řekla jsem klidným hlasem a sedla si do křesla naproti němu. Deset minut mě ignoroval, proto jsem si nestydatě začala prohlížet věci , co měl na stole. Jenom nějaký serepetičky.
"Nech toho," řekl ledově.
"Až po vás," ušklíbla jsem se. Měřil si mě ledovým pohledem. Neucukla jsem. "Musíme si promluvit," řekla jsem zcela vážně.
"Později."
"Ne. To "později" trvá už pět měsíců. Musíme vybrat jména dětí."
"Jména už mám vybraná." Teď jsem se upřímně zhrozila. "No to tedy ne," vyjekla jsem.
"Ještě jsi ani neslyšela, jak se budou jmenovat."
"Mám živou představu," zašklebila jsem se.
"Myslíš si, že mě znáš natolik dobře?" zeptal se kysele.
"Salazar se moje dítě jmenovat nebude," upozornila jsem ho. Potemněly mu oči. Trefa. Líbí se mi, jak si muži myslí, že jsou tajemní jak hrad v Karpatech. Nadechoval se k tomu, aby něco řekl, ale předběhla jsem ho.
"A ani Zmijozel není vhodné jméno pro dítě... I když spolu se svým bratrem Salazarem by byli trapní alespoň společně."
"Připadá ti snad Salazar Zmijozel jako trapný jméno?!" zasyčel. A jéje.
"Pro děti ano," připustila jsem váhavě. Zvednul se ze židle. Ani jsem se neobtěžovala pokusit opustit místnost. V mém stavu útěk nepřipadá v úvahu. "Podle mě byste se na to měl dívat z jinačí stránky," šla jsem na to diplomaticky. Stále měl nebezpečně zúžené oči.
"Georgiano, přísahám, že jestli budeš pokračovat neudržím se," ke konci už doslova syčel. Škoda, že Nagini neumí "lidsky". Na tu druhou větu, co Mort řekl bych totiž potřebovala tlumočníka. Měla jsem sto chutí začít taky syčet, ale asi by pokus o vtip nepochopil.
"Podle mě, pojmenování po určitých osobách časem ztrácí... Význam. Představte si, že v budoucnu bude desítky Salazarů. Nechcete snad, aby vaše děti měli nějaké originální jméno? Nebo alespoň jméno, které není tolik známé?" Pořád mě nevraživě sledoval. Mám takový pocit, že za chvíli mu rupne cévka... Říkala jsem, že dneska porodím. "Myslím to dobře," dodala jsem nakonec.
Civěli jsme na sebe snad hodinu. Čekala jsem na reakci. Jakoukoliv reakci. Po nekonečně dlouhé době se posadil.
"Jména vybírám já. Nemám důvod se tady s tebou handrkovat." Naštvaně jsem se na něho podívala.
"Jsou to i moje děti a vzhledem k tomu, že je nosím, porodím a defacto se o ně budu starat, mám právo podílet se na výběru jmen!"
"Nemáš."
"Mám."
"Nehádej se se mnou!"
"A co kompromis? Vy jedno a já jedno?" navrhla jsem.
"A co takovýhle kompromis: já dvě a ty ani jedno." A co takhle kdyby tě nakopala do zadku?!
"Ještě jste ani neslyšel návrhy jmen."
"Mám živou představu," zopakoval po mně a ušklíbl se.
"Schválně," popíchla jsem ho. "Pochybuju, že se trefíte."
"To bude určitě něco jako Benjamin." Zakroutila jsem hlavou.
"Nejste ani blízko."
"Předpokládám, že odtud neodejdeš dokud mi nesdělíš svůj názor."
"Spíš jsem myslela na Eliase... Vy mě neposloucháte!" obvinila jsem ho.
"Já vím." Merline dej mi sílu! Neskutečně to ve mě vřelo. Připadalo mi že mi snad vzteky rupne hlava. A pak se to stalo. Ne, nerupla mi hlava. Prskla mi voda. Překvapením jsem otevřela pusu dokořán. Přišlo to z ničeho nic. Myslela jsem si, že předtím budu mít alespoň nějaký ten vnitřní pocit, že to přijde. Panebože.
Panebože.
Panebože!
JEŽIŠIKRISTE!
Tohle snad nemůže být pravda. Vím,že jsem říkala, že dneska porodím, ale nemyslela jsem to tak! Nebo vlastně myslela... Ale rozhodně jsem nečekala, že se to doopravdy stane! Strach mě celou zparalyzoval. Nebyla jsem schopná zavřít pusu a říct Mortovi, že naše děti, které se rozhodně nebudou jmenovat Salazar nebo Zmijozel, jdou na svět.
Panebože já budu rodit. Dvě děti.
"Georgiano," uslyšela jsem jakoby z dálky. Úplně jsem zapomněla na budoucího otce, který mě pozoroval. "Georgiano," zopakoval znovu tentokrát víc mrazivým hlasem. Nejspíš si myslel, že ho ignoruju. Egoista jeden. Pořád se všechno musí točit kolem něho!
"Budu rodit," dostala jsem konečně ze sebe, když se mi podařilo rozpohyboval rty.
"To už jsi mi říkala už u snídaně," řekl podrážděně.
"Vy jeden ignorante! Tvářila jsem se takhle u snídaně?!" vyjela jsem na něj aniž bych provedla cenzuru svých slov. "Já vím, že vám nemám říkat ignorante, ale teď mě roztrhnou dvě děti vejpůl! Nenecháme tuhle hádku na jindy?!" dodala jsem vzápětí.
"Takhle jsi mi řekla naposled!"
"U Merlina, na tohle není čas! Musíme zavolat lékouzelníka... A Narcisu!"
"Nevidím důvod proč volat mladou Blackovou."
"Protože budu rodit a chci mít někoho u sebe!"
"Budu tu já a lékouzelník. Nikdo jiný tu být nemusí," řekl ledově.
"Vy budete dole v salónu. Narcisa bude u mě, když budu rodit!" Mezitím co jsme se hádali poslal Mort pro lékouzelníka. Zvedla jsme se ze židle.
"Kam jdeš?" Stoupnul si taky.
"Nebudu rodit ve vaší pracovně," řekla jsem podrážděně. Roztřeseně jsem se narovnala. Nevěřila bych kolik vyteče plodové vody. Je to normální? "Napište ještě Narcise, prosím. Prosím. Prosím. Prosím. Vidíte? Škemrám! To nasvědčuje tomu, že je to pro mě doopravdy vážná situace," mlela jsem během chůze. Mort mi byl v patách.
"Nepotřebujeme ji tady," řekl nekompromisně.
"Vy ji možná nepotřebujete."
"Ty taky ne."
"Ale ano. Ráda bych měla u sebe někoho, kdo si se mnou mezi kontrakcemi bude povídat a odvádět moji pozornost jinam."
" Když ti na tom tolik záleží, budu tam s tebou sedět. Jsi spokojená?" zeptal s ledově. Zastavila jsem se v půlce pohybu.
"To radši sama, než s vámi."
"Vidím, že jsme se dohodnuli." To je takový... Takový... Áaa nemůžu ho ani pojmenovat. Každopádně díky jeho aroganci jsem zapomněla na to, že začínám rodit. Začala jsem se smát. Mort vypadal překvapeně, i když se to snažil skrýt.
"Možná, že nakonec není špatný nápad, abyste tam se mnou byl. Mám na vás takový vztek, že většinu času se vás budu snažit zabít a na porod si ani nevzpomenu," zasmála jsem se.
"Georgiano, pozor na jazyk."
"Nebuďte pořád tak upjatý! Nikdo tu není, aby mě slyšel, takže vás před nikým moje chování nezostudí a navíc jste chtěl, abych vám nelhala." Rozešla jsem se k tomu nejvzdálenějšímu pokoji pro hosty. Nechci rodit v ložnici. Na tu místnost mám už i tak dost špatných vzpomínek. "A pořád čekám na tu kočku!" pokárala jsem ho cestou k pokoji.
"Jak jsi si teď vzpomněla na kočku?" zavrčel.
"Mám docela divoký pochodový myšlenky, jestli jste si nevšimnul. Slíbil jste mi ji," udělala jsem psí oči a vzápětí je bolestně zavřela. První kontrakce. Ne, ještě ne! Ještě jsme nic nedořešili. Ani nemáme jména pro děti!
"Georgiano?" Ježiši co si myslíš, že mi asi je?! Ucítila jsem na zádech jeho ruku.
"Dobrý," zamumlala jsem. "Tohle bude jízda," řekla jsem roztřeseně. Zrychlila jsem a zavolala si skřítku, ať rychle připraví pokoj. Noční můra právě začíná.
Když jsem se ráno vzbudila a přesvědčila sama sebe, že budu rodit, tak mi nedošlo, co všechno to obsahuje. Pokoj sem měla už připravený. Nervózně jsem chodila tam a zpátky, protože jakmile jsem si lehla, myslela jsem že mi praskne páteř. Lékouzelnice mi vysvětlila, že jsou dva druhu bolesti. Buďto mě bolí jakoby břicho nebo záda. V mém případě to jsou záda. Když už jsme u té lékouzelnice, tak tu si k sobě do pracovny zavolal Mort a něco tam spolu řeší. Na co on potřebuje porodní bábu?! Zakázal mi Narcisu a jediná osoba, který by mě měla uklidnit je sním a ke všemu vypadá dost vyděšeně. Chápu, že se bojí Morta, ale nemůže se překonat a předstírat, že je tu kvůli mě? Při další kontrakci jsem si musela sednout. Kdy už to konečně skončí?
Bylo to nekonečný. Nebo mi to tak aspoň připadalo. Občas dorazil Mort a snažil se mě naštvat. Taky jsme ty jména mohli probrat dřív než mezi mými kontrakcemi. Zabila bych ho, kdyby se mě naši potomci nesnažili zabít. Snažila jsem se z Morta vytáhnout jeho jméno, třeba by jsme jedno dítě-kdyby to byl kluk- mohli pojmenovat po něm, ale jakmile jsem to navrhla, vypadalo to, že mě na místě zabije. To bude ale jméno. Bohužel jsme se to nestihli dořešit... Tak nějak jsem začala mít jiné starosti. Vykázala jsem Morta do jeho pracovny. U porodu nebude. Porod je stresová situace sama o sobě. Nebudeme si nic nalhávat. Dvakrát jsem ho pobízet nemusela.
Byla jsem mokrá jako myš. Připadalo mi, že už mě bolí úplně všechno. Nohy jsem necítila z toho chození tam a zpátky, k tomu mě začala bolet hlava a to nemluvím o zádech. Vsadila bych se, že mi jedno z dětí prokoplo páteř. Největší krize nastala těsně před porodem, když jsem si musela lehnout. Nechápu jak někdo může chtít dobrovolně děti. Stojí to za to? Není lepší si je adoptovat? Korunu tomu nasadila lékouzelnice, která mi začala vykládat o tom, jak je porod krásný okamžik v životě matky.... Jestli je tohle krásný okamžik v životě matky, tak to potom nechci zažít tu výchovu.
"Až vám řeknu, začněte tlačit," zvážněla. Merline. Merline. Já nechci!
Koho to zajímalo, že jsem nechtěla. Neměla jsem na výběr. Nakonec to nebylo tak hrozný. Myslela jsem, že to bude o dost horší. Možná to bylo tím, že z té několika hodinové předehry jsem byla vyřízená. Víc už mě nic bolet nemohlo.
"A máme venku první," usmála se na mě. Nemělo by plakat? Už jsem se nadechovala k otázce, ale v tom okamžiku dítě začalo plakat. Oddechla jsem si.
"Je to kluk nebo holka?" zeptala jsem se udýchaně.
"Kluk. Za chviličku půjde ven druhý." Chtěla jsem se podívat na dítě, ale odnesla ho pryč a začala ho umývat. Podívám se potom. Teď ještě to druhý. Utřela jsem si pot z čela a zhluboka se nadechla. Jedno jsem zvládla, zvládnu i to druhý. Pohled mi stále sklouzával na provizorní pultík, na kterým křičel... Můj syn. Syn. Nemohla jsem tomu uvěřit. "Tlačte," vytrhl mě z přemýšlení lékouzelničin hlas. Šlo to kupodivu hladce. Tentokrát se dítě okamžitě rozplakalo a plakalo opravdu vydatně. Nadechovala jsem se k otázce, ale lékouzelnice už věděla na co se chci zeptat. "Holčička," řekla a opět se usmála. Do očích se mi vhrnuly slzy. Nevím, jestli to bylo vyčerpáním nebo tím, že jsem koukala na svoje děti. Celá jsem se třásla. Kluk a holka. Usmála jsem se. Chtěla jsem, aby alespoň jedno byla holčička. Kdybych měla vychovávat dva kluky a k tomu Morta, asi by mě vezli k Mungovi.
"Jste v pořádku?" přiběhla ke mě, když oba umyla. Lehce jsem kývla hlavou a znovu si utřela slzy. "Dám vás trochu do pořádku a zavoláme vašeho manžela ano?" Znovu jsem kývla. Nebyla jsem schopna slova.
Nikdy jsem nebyla tolik vděčná za to, že žiji v kouzelnickém světě, tak jako teď. Nedokážu si představit, že bych rodila v mudlovském světě. Mudlové nemají takový luxus jako jsou lektvary, takže ženy mají po porodu bolesti o dost delší dobu. Díky lektvaru od lékouzelnice, budu už zítra večer v pořádku. A lehká sprcha mi taky dost pomohla. Zbavila jsem se potu, co jsem během porodu poctivě nashromáždila.
"Běžte si lehnout," nařídila mi lékouzelnice, ale nebrala jsem ji na vědomí. Chtěla jsem se podívat na děti. Už ani jedno neplakalo. Obě byly oblečené a malýma očkama zkoumaly okolí. Oči měly ještě novorozenecky modré, ale vlásky měly černý- stejně jako Mort. Opatrně jsem k nim natáhla ruku. Děsilo mě jak jsou malý. "Musíte si jít ještě lehnout. Podám vám je a pak skočím pro vašeho manžela," odtrhla mě. Unaveně jsem si lehla. Lektvar proti bolesti sice už působil, ale únava nechtěla odejít. Tohle už znovu absolvovat nechci. Nikdy! Ať si Mort říká co chce, ale dvě děti mu musí stačit. Navíc má kluka! Lékouzelnice mi přistrčila postýlku s dětmi a odešla pryč. Přemýšlela jsem, který si vezmu jako první. Kluk vypadal větší. Nevěděla jsem jak ho chytit. Nakonec jsem ruce stáhla pryč. Spokojeně ležel. Chytla jsem ho za ručku. Neplakal, což mě překvapilo. Čekala jsem řev nejvyššího stupně, jakmile se jednoho z nich dotknu. Kdybych nebyla roztrhnutá vejpůl, nevěřila bych že jsou moje... Možná ani tak tomu nevěřím. Tohle přece nemůže být pravda. Čas nemůže letět tak rychle a ještě k tomu takhle nevyzpytatelně.
Očividně může.
A já mám dvě děti.
Dvě!
DVĚ!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti jednorázovky Život s Mortym?

Ano
Ne

Komentáře

1 Karitsa Karitsa | 21. srpna 2016 v 20:29 | Reagovat

Tak za tu kapitolku to čekání stálo, moc děkují ;-) koukám, že Mort je stejná osina v zadku jako předtím...Gigi si ho bude muset ochočit aspoň doma :-D hlavně ať má Voldyho potomstvo aspoň trochu normální jména :-D

PS: hodně štěstí na Státnice ;-)

2 Evelína Evelína | 21. srpna 2016 v 23:17 | Reagovat

To je super kapitolka. Kéž by se mohla holčička jmenovat Magdaléna, ale to se asi nestane, že? :D Každopádně úžasné. Doufám, že Mort bude mít rád i tu holčičku. :-?

3 Ela Ela | 22. srpna 2016 v 8:16 | Reagovat

Ja tak doufala v holcicku:)) Krasne!

4 Elline Elline | 22. srpna 2016 v 15:34 | Reagovat

Velká otázka ohledně dětí je rozlousknuta... no teď co dál? Další mise ZABÍT MORTA :D moc pěkné i když se u toho porodu mohl ještě nachomítnout Severus... :)

5 Puf Puf | 22. srpna 2016 v 16:55 | Reagovat

:-D Super kapitola! Ak sa deti povahou podajú na rodičov, to ešte bude sranda :-D

6 moira moira | 23. srpna 2016 v 14:16 | Reagovat

aaaah, trochu jsem se bála, jestli u porodu nebudou komplikace, ale nakonec vše bylo v pořádku. A ta jména! Vážně jsem zvědavá, na čem se dohodnou. :D :D
a čekám na kočku.
hodně štěstí se školou. .)

7 M. Helen M. Helen | 1. září 2016 v 17:39 | Reagovat

Wow. Jsem zvědavá jak nakonec pojmenují dvojčata. Jinak skvělý díl jako obvykle :-)

8 Bloody Mel Bloody Mel | 12. září 2016 v 22:05 | Reagovat

Už sa teším na ich mená (dúfam že si Mortík nepresadí svoje :-! ) :-D  inak super kapitola a teším sa na ďalšiu ;-)

9 Tereza Křížová Tereza Křížová | Web | 6. října 2016 v 18:26 | Reagovat

Ahoj, skvělej blog, až budeš mít někdy chuť, určitě uvítám, když se podíváš na můj :)

10 any any | 7. října 2016 v 18:10 | Reagovat

Tvoje povídky mě moc baví a tahle o Gigi nenívyjímkou. Na všechny vždycky napnutě čekám a nemůžu se jich dočkat.
Bohužel intervali mezi jednotlivými kapitolami se neustále prodlužují a mě to trošku přestává bavit. Smozřejmě chápu, že máš i jiné  aktivity a spisovatelská můza se ne vždy dostaví. Ale pro mě to má za následek jen to, že si moc nepamatuji o čem byla poslední kapitola a že čekání je pro mě utrpení.
Nechci tě nijak urážet nebo napadat - je to jen můj osobní názor :)....

11 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 19. ledna 2017 v 13:52 | Reagovat

boží

12 obtaDoto obtaDoto | E-mail | Web | 3. února 2018 v 9:56 | Reagovat

Симпатичная фраза

---
Вообщем забавно. скачать fifa 15 на телефон, fifa 15 psp скачать торрент iso или <a href=http://15fifa.ru/skachat-fifa-15/>скачать fifa 15 с диска</a> crack fifa 15 v5 скачать

13 MutRinginift MutRinginift | E-mail | Web | 6. března 2018 v 0:36 | Reagovat

w http://viagraonlinenut.com viagra online cheap <a href=http://www.viagraonlinenut.com>viagra coupon</a> where can i buy herbal viagra

14 ErmaFrith ErmaFrith | E-mail | Web | 13. března 2018 v 3:27 | Reagovat

u http://clalisonlineohi.com generic cialis online
quais as doses do cialis
<a href=http://clalisonlineohi.com>cialis online prescription</a> foros de viagra y cialis

15 DuncaFrith DuncaFrith | E-mail | Web | 14. března 2018 v 2:21 | Reagovat

n http://cialsonlinebei.com cialis price
cialis modalitГ  assunzione
<a href=http://cialsonlinebei.com>cialis online prescription</a> how much do cialis pills cost

16 GeraldFal GeraldFal | E-mail | Web | 2. dubna 2018 v 2:59 | Reagovat

i http://viagraivo.com generic viagra review
viagra help performance anxiety
<a href=http://viagraivo.com>generic viagra canada</a> does nys medicaid cover viagra

17 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 4:03 | Reagovat

filitra vs levitra 20mg
<a href="http://levitra-gg.com/#buy+levitra">buy vardenafil online</a>
robin de levitra imagination game
<a href=http://levitra-gg.com/#levitra>levitra prices</a>
guarura de levitra letras

18 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 0:29 | Reagovat

mixing viagra and aspirin
<a href=http://www.viagrabs.com>why not try these out</a>
viagra taking half pill
<a href="http://www.viagrabs.com">my site</a>
how long will viagra keep me hard

19 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 2:07 | Reagovat

levitra 10 mg filmtabletten 12 step
<a href="http://myvardenafilok.com#">levitra 20 mg</a>
will levitra work full stomach workout
<a href=http://myvardenafilok.com#buy+levitra>buy levitra</a>
robin de levitra productions plus

20 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 4:35 | Reagovat

gudkov levitra
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra generic</a>
levitra remedio
<a href=http://myvardenafilok.com#vardenafil+20mg>buy levitra</a>
ed pills levitra 60 mg

21 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 6. května 2018 v 5:12 | Reagovat

levitra information levetra
<a href="http://mylevitraok.com">levitra 10 mg prezzo</a>
levitra akaiky amaflattrack
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+10+mg+prezzo>levitra generic</a>

22 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 6. května 2018 v 14:35 | Reagovat

taking levitra with effexor xr
<a href="http://myvardenafilok.com">generic levitra</a>
levitra price at walgreens
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+20mg>generic levitra</a>

23 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 7. května 2018 v 0:43 | Reagovat

op userinfo username buy levitra cheap
<a href="http://levitra-gg.com">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
levitra 5 miligramos
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+prices>levitra coupon</a>

24 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 16. května 2018 v 2:59 | Reagovat

what are the different types of viagra
<a href=http://viagrabs.com>here</a>
cherche viagra pas cher
<a href="http://www.viagrabs.com">generic viagra online</a>
viagra how often do you take it

25 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 1:25 | Reagovat

tadalafila cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cheap cialis 20 mg</a>
cialis par cheque pena
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+from+canada>brand cialis online mail-order pharmacies</a>

26 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:16 | Reagovat

stare kiejkuty wiezienie cialis
<a href="http://cialis-gg.com">buy cialis now</a>
how long does cialis take to work 10mg
<a href=http://cialis-gg.com#20+mg+cialis>cheap 20 mg cialis</a>

27 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. června 2018 v 23:26 | Reagovat

alginor gocce pediatriche controindicazioni cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis sale</a>
sclerose varices contre indication cialis
<a href=http://cialis-gg.com#tadalafil+buy>20 mg cialis</a>

28 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. června 2018 v 4:17 | Reagovat

cialis effect on bph symptoms
<a href="http://cialis-tt.com">generic cialis at walmart</a>
tabletki na potencje cialis information
<a href=http://cialis-gg.com#brand+cialis+online+mail-order+pharmacies>buy cialis 20mg</a>

29 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. června 2018 v 19:23 | Reagovat

baltu cialis filma24-al
<a href="http://cialis-gg.com">cialis generic</a>
aknenormin 20mg cialis
<a href=http://cialis-gg.com#generic+cialis+at+walmart>cialis samples</a>

30 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. června 2018 v 20:54 | Reagovat

tareq d generico de cialis
<a href="http://cialis-gg.com">20 mg cialis</a>
cialis generico brasil
<a href=http://cialis-gg.com#tadalafil+cost>cialis uk</a>

31 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 18. června 2018 v 1:13 | Reagovat

melhor efeito viagra
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra dosage</a>
viagra easy apotheke
<a href="http://viagrabs.com">buy viagra on line</a>
taking viagra after stroke

32 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 26. června 2018 v 3:03 | Reagovat

tipos de viagra femenino
<a href="http://viagra-tt.com">buy viagra 50 mg</a>
acquisto viagra pagamento alla consegna fiori
<a href=http://viagra-tt.com#pfizer+viagra>viagra 50mg</a>

33 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 27. června 2018 v 16:21 | Reagovat

ingen effekt av viagra alternative
<a href="http://viagra-gg.com">viagra coupons</a>
senecionis herbal viagra
<a href=http://viagra-tt.com#sildenafil>50 mg viagra</a>

34 bakkaTak bakkaTak | E-mail | Web | 27. června 2018 v 17:31 | Reagovat

buy viagra at tesco online
<a href=http://www.viagrabs.com>Source</a>
how to cut 100mg viagra in half
<a href="http://viagrabs.com">viagra cheap</a>
viagra song good morning lyrics

35 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 28. června 2018 v 5:28 | Reagovat

originali viagra ka inay community church
<a href="http://viagra-tt.com">superdrug viagra</a>
generico del viagra en chile existe
<a href=http://viagra-gg.com#prezzo+viagra+50+mg>brand viagra online mail-order pharmacies</a>

36 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 29. června 2018 v 19:19 | Reagovat

trocoxil 30 mg pfizer viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra 100mg</a>
angocin anti infekt n rezeptfrei viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+sildenafil+online>generic viagra online</a>

37 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 30. června 2018 v 4:24 | Reagovat

viagra za zene cena broken
<a href="http://viagra-gg.com">viagra online paypal uk</a>
kaip veikia viagra moteriska
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+plus+online+mail-order+pharmacies>viagra super active online mail-order pharmacies</a>

38 JosephEcota JosephEcota | E-mail | Web | 1. července 2018 v 22:55 | Reagovat

what happens when you give viagra to a girl
<a href=http://www.viagrarow.com>viagra no prescription</a>
drugs to avoid when taking viagra
<a href="http://www.viagrarow.com">generic viagra</a>
does viagra increase staying power

39 fnaf 5 fnaf 5 | E-mail | Web | 3. července 2018 v 6:28 | Reagovat

Marvelous!

40 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 5. července 2018 v 21:11 | Reagovat

cialis france
<a href="http://cialis-gg.com">cialis coupons 2018</a>
cialis bandon
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+medication>tadalafil generic cialis 20mg</a>

41 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 22. července 2018 v 15:16 | Reagovat

farmacie online per viagra vs cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cheap cialis 20mg</a>
40mg generic cialis online
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+prices ]buy cialis 20mg[/URL]

42 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 23. července 2018 v 4:58 | Reagovat

lercanidipine generico de cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis 5mg</a>
youtube-low price viagra and cialis
<a href=http://cialis-easy.com#200+cialis+coupon>cialis coupons 2018</a>

43 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 24. července 2018 v 12:44 | Reagovat

acquisto cialis generico pagamento alla consegna
<a href="http://cialis-easy.com">buy cialis 20 mg</a>
migergot suppositories generic cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cheap+20+mg+cialis ]cheap cialis online[/URL]

44 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 24. července 2018 v 22:14 | Reagovat

cialis prices osco drug
<a href="http://cialis-easy.com">cialis cost</a>
dermovate generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+cost>tadalafil 20 mg</a>

45 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 25. července 2018 v 11:36 | Reagovat

boredom generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis cost</a>
cialis generico visa electron
<a href=http://cialis-easy.com#cialis+without+a+doctor&#039;s+prescription>cialis tablets</a>

46 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 19:17 | Reagovat

biaxin generico do viagra
<a href="http://viagra-nice.com">sildenafil online</a>
bronkaid buy online uk viagra
<a href=http://viagra-nice.com#viagra+uk>viagra canada</a>

47 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 2:57 | Reagovat

herbalznow viagra generic
<a href="http://viagra-nice.com">buy viagra generic</a>
buy viagra online 25mg ephedrine
<a href=http://viagra-nice.com#buy+generic+viagra>buy viagra 100 mg</a>

48 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 5:41 | Reagovat

czy cialis dziaЕ‚a po alkoholu
http://cialisle.com/ what is cialis
cialis din number canada

49 fymjtz fymjtz | E-mail | Web | 7. září 2018 v 3:52 | Reagovat

<a href=http://canadian-pharman.com>viagra patent us</a>  
doc generico viagra http://canadian-pharman.com

50 vtwond vtwond | E-mail | Web | 8. září 2018 v 22:30 | Reagovat

reputable online pharmacy for cialis http://canadian-pharmasy.com

51 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. září 2018 v 5:16 | Reagovat

real viagra online canada pharmacy
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupons</a>
buy cheap viagra online australia transit
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+online>100 mg viagra lowest price</a>

52 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | 12. září 2018 v 17:13 | Reagovat

Its definitely good  YouTube video in terms of features, actually fastidious, its quality is actually appreciable.

53 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. září 2018 v 19:27 | Reagovat

generic viagra recall
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100mg</a>
doc 21 viagra generic
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+for+sale>viagra without a doctor prescription</a>

54 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | 12. září 2018 v 21:32 | Reagovat

This paragraph concerning how to embed a YouTube video code is actually useful in support of fresh internet visitors. Pleasant employment, keep it up.

55 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 12. září 2018 v 21:42 | Reagovat

clobetasol 0 05 foam 50gm viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra tablets</a>
vagidrat generico do viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#buy+50mg+viagra>viagra generic availability</a>

56 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 13. září 2018 v 1:52 | Reagovat

cialis age range
http://cialisle.com/ cialis 20
cialis professional 20 mg reviews

57 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 16:23 | Reagovat

You have to waste less time to search your required topic on web, because nowadays the searching methods of search engines are nice. That’s why I fount this article here.

58 generic viagra prices generic viagra prices | E-mail | Web | 13. září 2018 v 16:52 | Reagovat

continuously i used to read smaller posts which also clear their motive, and that is also happening with this article which I am reading at this time.

59 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:56 | Reagovat

50 mg viagra vs 20mg cialis tablets
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
dorzolamide generico do viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+generic>viagra uk</a>

60 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:40 | Reagovat

tareq generic viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">online viagra</a>
viagra grupa 2013 chevy
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+on+line>natural viagra</a>

61 viagra pill viagra pill | E-mail | Web | 13. září 2018 v 21:05 | Reagovat

Hmmm, yup no hesitation Google is most excellent in support of blogging but currently word press is also pleasant as a blogging because its SEO is pleasant defined already.

62 buy generic viagra online buy generic viagra online | E-mail | Web | 13. září 2018 v 21:56 | Reagovat

If you are interested to learn Web optimization techniques then you must read this article, I am sure you will take much more from this post concerning Web optimization.

63 viagra pill viagra pill | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:13 | Reagovat

In the present day I was so tired, and now this time I have got some rest by seeing this comical YouTube video, thanks, keep it up.

64 viagra for sale viagra for sale | E-mail | Web | 14. září 2018 v 4:51 | Reagovat

I am John, how are you everybody? This article posted at this site is really nice.

65 viagra 100 mg viagra 100 mg | E-mail | Web | 14. září 2018 v 6:04 | Reagovat

I am eager of learning Flash, is there any article associated to Flash, if all right, then please post it, thanks.

66 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | 14. září 2018 v 12:29 | Reagovat

I am in fact keen of reading articles or reviews concerning making new website, or even on the topic of Search engine optimisation.

67 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:23 | Reagovat

viagra 100mg red
<a href="http://viagrafanlux.com">cheap viagra</a>
viagra online australia customs restrictions
<a href=http://fanluxviagra.com#natural+viagra>cost of viagra</a>

68 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:48 | Reagovat

clavulin bd generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra prices</a>
virya shodhan churna 50gm viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+canada>female viagra</a>

69 MarkStoLi MarkStoLi | E-mail | Web | 14. září 2018 v 19:34 | Reagovat

generico do viagra e bom
<a href="http://viagrafanlux.com">100 mg viagra lowest price</a>
viagra online australia delivery
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+samples>generic viagra prices</a>

70 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 15. září 2018 v 3:28 | Reagovat

testimonios sobre cialis
http://cialisle.com/ cialis online pharmacy
cialis to treat priapism

71 hard on viagra jelly online mail-order pharmacies hard on viagra jelly online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 17. září 2018 v 2:15 | Reagovat

What's up colleagues, you are sharing your view regarding weblog Search engine optimisation, I am also new user of web, therefore I am also getting more from it. Thanks to the whole thing.

72 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | 17. září 2018 v 3:28 | Reagovat

It’s an amazing paragraph in favor of all the web people; they will get advantage from it I am sure.

73 GeremoTak GeremoTak | E-mail | Web | 19. září 2018 v 15:31 | Reagovat

cialis 20 mg dosis
http://cialisle.com/ cialis coupons
cialis panevezys

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama